Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemJagooglemap has a deprecated constructor in /home1/hokulele/public_html/spacecitypaddlefest/plugins/system/jagooglemap/jagooglemap.php on line 22

Warning: Declaration of YtUtils::resize($image, $width, $height, $mode = 'stretch', $image_type = NULL) should be compatible with YTools::resize($image, $width, $height = NULL, $config = Array) in /home1/hokulele/public_html/spacecitypaddlefest/plugins/system/sjcore/core/ytools/ytools.php on line 758

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home1/hokulele/public_html/spacecitypaddlefest/plugins/system/jagooglemap/jagooglemap.php:22) in /home1/hokulele/public_html/spacecitypaddlefest/plugins/system/jat3/jat3/core/parameter.php on line 107

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Browser has a deprecated constructor in /home1/hokulele/public_html/spacecitypaddlefest/plugins/system/jat3/jat3/core/libs/browser.php on line 39

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JAT3_AdminUtil has a deprecated constructor in /home1/hokulele/public_html/spacecitypaddlefest/plugins/system/jat3/jat3/core/admin/util.php on line 21
Results

Space City PaddleFest


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home1/hokulele/public_html/spacecitypaddlefest/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Results 2016

 

Event Name Name(s) Boat# Craft Age Group Gender Time Rank Div Rank
Marathon Course - 13 miles Matt Bonura 105 All Solo Unlimited  male 2:08:49 1 1
Marathon Course - 13 miles Lynn Poole, Grady Hicks 102 Marathon C2 All male 2:16:17 2 1
Marathon Course - 13 miles Roy Tyrone, Spacecity Paddlefest 109 Marathon C2 All male 2:17:16 3 2
Marathon Course - 13 miles David Hefner, Gabe Haarsma 112 Marathon C2 All male 2:29:07 4 3
Marathon Course - 13 miles Bill Mccanse, Steve Dawson 107 C2 Aluminum All male 2:35:20 5 1
Marathon Course - 13 miles Chris Almaguer, Denise Scioli 103 C2 Aluminum All male 2:50:29 6 2
Marathon Course - 13 miles Jeffrey Davis 110 All Solo Unlimited  male 3:00:05 7 2
Marathon Course - 13 miles David Jacobs 7 All Solo Unlimited  male      
Marathon Course - 13 miles Steve Dawson 106 All Tandem Unlimited  male      
Marathon Course - 13 miles William Siersdorfer 108 All Solo Unlimited  male      
Novice/Short Course - 5K David Cerdas 167 SUP 14' All male 30:04:00 1 1
Novice/Short Course - 5K Leigh Ann Hebert 161 SUP 12'6" All female 30:36:00 2 1
Novice/Short Course - 5K Diego Laya 151 Kayak All male 31:08:00 3 1
Novice/Short Course - 5K Rick Schwalbach 152 Kayak All male 32:04:00 4 2
Novice/Short Course - 5K Heather Cousson 157 Kayak All female 32:23:00 5 1
Novice/Short Course - 5K Duangchai Intalek 168 Kayak All female 32:47:00 6 2
Novice/Short Course - 5K Keith Alexander 11 SUP 12'6" All male 32:59:00 7 1
Novice/Short Course - 5K Paul Tolon 155 SUP 14' All male 33:01:00 8 2
Novice/Short Course - 5K Baxter Wright 156 SUP 12'6" All male 33:33:00 9 2
Novice/Short Course - 5K Matt Patterson 159 SUP Under 12'6" All male 33:43:00 10 1
Novice/Short Course - 5K Allison Gibson 165 SUP 12'6" All female 35:30:00 11 2
Novice/Short Course - 5K Nina Cerdas 163 SUP 12'6" All female 36:52:00 12 3
Novice/Short Course - 5K Allan Navo 166 SUP 14' All male 37:56:00 13 3
Novice/Short Course - 5K Jack Collins 164 SUP 12'6" All male 38:12:00 14 3
Novice/Short Course - 5K Jennifer Foulds 153 SUP Under 12'6" All female 39:25:00 15 1
Novice/Short Course - 5K Kasey Dunn 170 SUP 12'6" All female 40:26:00 16 4
Novice/Short Course - 5K Anne Tai 169 SUP Under 12'6" All female 40:48:00 17 2
Novice/Short Course - 5K Jessica Overand 1 SUP 12'6" All female 44:10:00 18 5
Novice/Short Course - 5K Arlin Cameron 160 SUP Under 12'6" All female DNS    
Novice/Short Course - 5K Donald Anderson 162 SUP 14' All male DNS    
Novice/Short Course - 5K Tommy Bui 158 SUP 12'6" All male DNS    
Novice/Short Course - 5K Valerie Villarin 154 SUP 12'6" All female DNS    
Novice/Short Course - 5K Victor Hirch 25 SUP 12'6" All male DNS    
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Spacecity Paddlefest 64 Surfski Single All male 1:03:38 1 1
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Andrew Korompay 62 Surfski Single All male 1:05:19 2 2
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Steve Ulrich 67 Surfski Single All male 1:11:21 3 3
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Russell Adams 65 Surfski Single All male 1:11:58 4 4
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Joel Truitt 59 OC-1 All male 1:12:10 5 1
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Robin Lashway 53 Surfski Single All male 1:12:21 6 5
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Hoang Pham 57 OC-1 All male 1:12:41 7 2
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Tom Derrah 58 OC-1 All male 1:12:52 8 3
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles John Roelofse 56 Surfski Single All male 1:17:32 9 6
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Susanne Boone 63 OC-1 All female 1:21:30 10 1
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Trab Seyn 55 Surfski Single All male 1:22:14 11 7
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Kila Nixon 68 OC-1 All female 1:24:23 12 2
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Suzanne Pham 66 OC-1 All female 1:26:11 13 3
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Mark Kouwe 52 Sea Kayak All male 1:28:25 14 1
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Donna Kouwe 60 Sea Kayak All female 1:30:44 15 1
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Luis Perez 54 OC-1 All male 1:33:15 16 4
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Andre Pellerin 1111 OC-1 All male      
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Isabell Segovia 51 Sea Kayak All female DNF    
Ocean Canoe/Kayak Course - 8 miles Peter Tupker 61 Surfski Single All male DNF    
SUP Long Course - 10K Joseph Cerdas 12 SUP 14' All male 1:01:39 1 1
SUP Long Course - 10K Carson Crain 14 SUP 14' All male 1:01:55 2 2
SUP Long Course - 10K Benjamin Walcher 19 SUP 14' All male 1:04:34 3 3
SUP Long Course - 10K Morris Paillet 8 SUP 14' All male 1:07:54 4 4
SUP Long Course - 10K Anchor Paddleboards 20 SUP 12'6" All male 1:10:37 5 1
SUP Long Course - 10K Tk Mills 24 SUP 14' All male 1:13:05 6 5
SUP Long Course - 10K Don Holley 9 SUP 14' All male 1:13:51 7 6
SUP Long Course - 10K Jimmy Mooney 2 SUP 14' All male 1:14:41 8 7
SUP Long Course - 10K Hannah Elferink 16 SUP 12'6" All female 1:16:32 9 1
SUP Long Course - 10K Konae Nowell 4 SUP 12'6" All female 1:17:09 10 2
SUP Long Course - 10K Andra Dunn 10 SUP 12'6" All female 1:17:13 11 3
SUP Long Course - 10K Brad Mitchell 3 SUP 14' All male 1:17:34 12 8
SUP Long Course - 10K Travis Dhonau 15 SUP 12'6" All male 1:18:10 13 2
SUP Long Course - 10K Ryan Santos 18 SUP 14' All male 1:33:21 14 9
SUP Long Course - 10K Tuan Nguyen 5 SUP 12'6" All male 1:37:37 15 3
SUP Long Course - 10K Evelyn Perez 6 SUP 12'6" All female 1:39:53 16 4
SUP Long Course - 10K Ed Potter 22 SUP 12'6" All male 1:40:05 17 4
SUP Long Course - 10K Jonathan Canivel 13 SUP 12'6" All male 1:41:24 18 5
SUP Long Course - 10K Mark Jacquez 7 SUP 12'6" All male DNS